دکتر فاطمه حیدری | جراح دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان

6 عارضه قرار دادن ونیر دندان!

6 عارضه قرار دادن ونیر دندان!

قرار دادن ونیر دندان

مانند سایر ترمیم‌های دندان، روکش‌های دندانی نیز اثرات نامطلوبی دارند. اما لازم نیست نگران باشید زیرا اکثر این عوارض جانبی قابل تحمل و قابل درمان هستند. روکش های جدید خود را دارید یا به دنبال آن هستید؟

عوارض جانبی ونیرهای دندانی

حساسیت دندان ها

در طول قرار دادن روکش، دندانپزشک باید مقداری مینا را از سطح دندان های شما جدا کند تا روکش ها به درستی جا بیفتند. متأسفانه، حذف مینای دندان می تواند دندان های شما را مستعد حساسیت کند. ممکن است زمانی که غذای سرد یا گرم مصرف می کنید، این را تجربه کنید. مشکلات حساسیت را می توان با داروها و درمان هایی که توسط دندانپزشک شما تجویز می شود، پیشگیری کرد. با این حال، اگر دارو کمکی نکرد، باید فوراً به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

جراح دندانپزشک اصفهان از اینجا بشناسید.

دکتر فاطمه حیدری  بهترین دندانپزشک اصفهان می باشند.

دکتر فاطمه حیدری | جراح دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان

دکتر فاطمه حیدری | جراح دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان

 

ناراحتی عمومی

روش روکش دندان نیز می تواند احساس ناراحتی را برای شما به ارمغان آورد. ممکن است پس از مدت ها باز نگه داشتن دهان شما کمی احساس خستگی کند، اما همین. اگر احساس سوزن سوزن شدن و درد دارید، ممکن است لازم باشد به یک دندانپزشک مجرب مراجعه کنید.

لثه ملتهب

بافت های لثه به زمان نیاز دارند تا با روکش تازه قرار داده شده سازگار شوند، اما ممکن است با التهاب جزئی در لثه مواجه شوید. بررسی دقیق توسط دندانپزشک می تواند به او کمک کند تا علت اصلی التهاب را دریابد. همچنین، جلسه معاینه پس از عمل را از دست ندهید زیرا شناسایی هر گونه عوارض بعد از عمل ضروری است.

چرا جایگزینی دندان های از دست رفته ضروری است؟
مطلب پیشنهادی برای شما

افزایش خطر آسیب پالپ دندان

خطر تروما برای بیماران روکش بالا وجود دارد. این به این دلیل است که مقداری از مینای دندان باید برداشته شود. اگر برداشتن به طرز ماهرانه ای کامل نشود، ممکن است پالپ دندان شما حتی بمیرد. وقتی این اتفاق می افتد، این خبر خوبی نیست! برای جلوگیری از این امر، همیشه بهتر است به جای مقابله با چنین آسیبی، دندان خود را روکش کنید.

اینستاگرام دکتر فاطمه حیدری همین جا کلیک کنید.

دکتر فاطمه حیدری | جراح دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان

دکتر فاطمه حیدری | جراح دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان

سایه ممکن است 100٪ مطابقت نداشته باشد

برای مطابقت دقیق با سایه دندان شما، ونیرهای چینی ترجیح داده می شوند. با این حال، هنوز این احتمال وجود دارد که روکش ها با رنگ دندان های اطراف شما مطابقت کامل نداشته باشند. قبل از قرار دادن روکش یک جلسه سفید کردن دندان را در نظر بگیرید.

مسائل مربوط به نامناسب بودن ونیرها

روکش‌های شما علاوه بر رنگ‌آمیزی، به دلیل قرار گرفتن نادرست روکش‌ها، مستعد بریدگی و ترک هستند. لبه های ناهموار و برآمدگی ها نیز نمونه هایی از قرارگیری نادرست هستند. ناهماهنگی حاشیه های روکش نیز ممکن است باعث بریدگی شود.

  در صورت مواجهه با هر یک از این عوارض می توانید با دکتر فاطمه حیدری مشورت کنید و با او تماس بگیرید یا برای تعیین وقت از وب سایت او دیدن کنید.

, , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
گزینه های درمانی برای رفع شکاف بین دندان ها چیست؟
نوشتهٔ بعدی
روکش دندان در مطب دندانپزشکی دکتر فاطمه حیدری

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست