بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر فاطمه حیدری | drf-heydari.ir

مدت زمان مطالعه: 10دقیقه

جرم گیری دندان به طور معمول برای کمک به بیماران مبتلا به بیماری لثه و تجمع بیش از حد پلاک انجام می شود. در حالی که یک تمیز کردن استاندارد سطح دندان را نشان می دهد ، جرم گیری بسیار عمیق تر می شود.

اگر دندانپزشک شما پیشنهاد می کند دندان های خود را جرم گیری کنید و ریشه دهی کنید ، دانستن این معنی بسیار مفید است تا بتوانید برای آنچه در پیش دارید آماده شوید. بهترین دندانپزشک اصفهان با سابقه ای درخشان خانم دکتر فاطمه حیدری در خدمت شما می باشد. drf-heydari.ir

درک مقیاس بندی

مقیاس گذاری یک روش معمول دندانپزشکی برای بیماران مبتلا به بیماری لثه است. این نوعی تمیز کردن دندان است که برای از بین بردن تجمع پلاک به زیر خط لثه می رسد. روند جرم گیری و ریشه زدن دندان ها اغلب به عنوان تمیز کردن عمیق شناخته می شود. این روش درمانی فراتر از نظافت عمومی است که با معاینه منظم و ویزیت سالانه دریافت می کنید.

مقیاس دهی دندان چه زمانی ضروری است؟

همه افراد نوعی تجمع پلاک را تجربه می کنند. بزاق ، باکتری ها و پروتئین های موجود در دهان شما یک لایه نازک تشکیل می دهند که دندان های شما را تقریباً در همه زمان ها می پوشاند. هنگام غذا خوردن ، ذرات ریز ، اسیدها و قندهای موجود در غذا به این فیلم می چسبند و باعث ایجاد تجمع روی دندان ها می شوند که به پلاک معروف هستند.

باکتری هایی که در این پلاک زندگی می کنند می توانند باعث بیماری لثه و پوسیدگی دندان شوند. مسواک زدن ، نخ دندان کشیدن و تمیز کردن منظم دندان باعث پاک شدن پلاک و جلوگیری از مشکلات جدی تر می شود. بهترین دندانپزشک اصفهان با سابقه ای درخشان خانم دکتر فاطمه حیدری در خدمت شما می باشد. drf-heydari.ir

بهترین دندانپزشک اصفهان

بهترین دندانپزشک اصفهان

اگر لثه سالم دارید ، بافت محکم در اطراف دندان قرار می گیرد و پلاک را بیرون نگه می دارد. اما اگر بیماری لثه شروع به تشکیل کند ، این بافت شل می شود. لثه های سالم فقط 1 تا 3 میلی متر زیر خط لثه به دندان متصل می شوند. با بیماری لثه ، شما شروع به ایجاد جیب های عمیق تر خواهید کرد.

تفاوت جرمگیری دندان با بلیچینگ دندان
مطلب پیشنهادی برای شما

این می تواند با پلاک پر شود ، مشکلات شما را بدتر کرده و علائمی مانند بوی بد دهان ایجاد کند.

اگر جیب های شما 4 میلی متر یا بیشتر است ، دندانپزشک احتمالاً جرم گیری دندان را برای از بین بردن پلاک زیر خط لثه و کمک به درمان بیماری لثه توصیه می کند.

روش های مقیاس گذاری و برنامه ریزی ریشه

جرم گیری دندان شامل برداشتن دقیق باکتریهای پلاک از سطح دندان دقیقاً زیر خط لثه است. برای جرم گیری دندان دو روش اساسی وجود دارد. اگر دندانپزشک شما از وسایل دستی استفاده می کند ، با استفاده از ابزاری فلزی که به عنوان مقیاس کننده دندان و کورت شناخته می شود ، پلاک را از روی دندان می تراشد. دندانپزشک این ابزار نازک را در زیر خط لثه قرار می دهد تا به پلاکی که مسواک شما نمی تواند برسد ، برسد. بهترین دندانپزشک اصفهان با سابقه ای درخشان خانم دکتر فاطمه حیدری در خدمت شما می باشد. drf-heydari.ir

به طور متناوب ، دندانپزشک شما ممکن است یک ابزار اولتراسونیک برای اندازه گیری دندان های شما انتخاب کند. این ویژگی یک نوک فلزی ارتعاشی همراه با اسپری آب خنک است. با خروج آب از جیب ، نوک نوک تارتار دور می شود.

مقیاس گذاری دندان به طور معمول با روشی دنبال می شود که به عنوان برنامه ریزی ریشه شناخته می شود. برنامه ریزی ریشه برای رسیدگی به سطح ریشه دندان به عمق بیشتری می رسد.

این کار به همان روش مقیاس گذاری انجام می شود. برنامه ریزی ریشه سطح ریشه را صاف می کند تا لثه ها دوباره به درستی وصل شوند.

بهترین دندانپزشک اصفهان

بهترین دندانپزشک اصفهان

مقیاس گذاری چه حسی دارد؟

جرم گیری دندان می تواند ناراحت کننده باشد ، به خصوص اگر لثه های حساس دارید. دندانپزشک شما ممکن است بی حسی موضعی برای بی حس کردن لثه و راحت تر کردن روش لثه ارائه دهد. اگر نگران درد و ناراحتی در طی مراحل کار هستید ، با ارائه دهنده مراقبت از دندان در مورد گزینه های حساسیت زدایی در ناحیه صحبت کنید.

نقش پلاک دندانی در ایجاد بیماریهای پریودنتال
مطلب پیشنهادی برای شما

بهترین دندانپزشک اصفهان با سابقه ای درخشان خانم دکتر فاطمه حیدری در خدمت شما می باشد. drf-heydari.ir

جرم گیری دندان می تواند چندین بازدید انجام دهد ، هر کدام از قسمت های مختلف دهان را نشان می دهد. بعضی از دندانپزشکان دهان را به چهار ربع تقسیم می کنند ، در حالی که دیگران جرم گیری دندان را در دو نیمه انجام می دهند. اگر از روند کار عصبی هستید ، از دندانپزشک خود بپرسید که آیا می توانید مقیاس خود را برای یک بار ویزیت برنامه ریزی کنید. اگرچه این گزینه برای همه موارد نیست ، اما اگر فقط بیماری لثه متوسطی داشته باشید و بخواهید برای یک عمل طولانی مدت بنشینید ، ممکن است در دسترس باشد.

چه انتظار می رود پس از آن

دهان شما ممکن است پس از جرم گیری دندان و ریشه زدن احساس درد و حساسیت کند. برخی از بیماران پس از عمل چند روز دچار تورم یا خونریزی می شوند. دندانپزشک شما ممکن است یک خمیر دندان حساس به حساسیت را برای تسکین این ناراحتی پیشنهاد کند. همچنین ممکن است دهان شویه تجویز شده برای استفاده در تمیز نگه داشتن لثه استفاده کنید. بسیار مهم است که پس از جرم گیری از روش های مسواک زدن و استفاده از نخ دندان مناسب برای جلوگیری از تشکیل مجدد پلاک در همان نواحی استفاده کنید.

بهترین دندانپزشک اصفهان با سابقه ای درخشان خانم دکتر فاطمه حیدری در خدمت شما می باشد. drf-heydari.ir

دندانپزشک برای بازدید از لثه ، اندازه گیری عمق جیب های لثه و اطمینان از ترمیم صحیح دهان باید برای یک ثانیه ویزیت بعد از جرم گیری دندان انجام دهد. اگر از زمان جرم گیری شما جیب های لثه عمیق تر شده باشد ، ممکن است لازم باشد گزینه های درمانی دیگری را برای حفظ لبخند سالم بررسی کنید.

6 راه برای حفظ سلامت لثه ها
مطلب پیشنهادی برای شما

جرم گیری دندان یک روش درمانی بسیار رایج برای بیماران مبتلا به بیماری لثه است. تقریبا نیمی از بزرگسالان آمریکایی به بیماری لثه مبتلا هستند ، بنابراین اگر دندانپزشک این روش را توصیه می کند تنها نیستید.

برنامه ریزی مقیاس دندانپزشکی در صورت لزوم می تواند به شما در مبارزه با پلاک های غیب و حفظ تمیزتر بودن دهان کمک کند. اگر دندانپزشک نشان داد که شما نیاز به یک تمیز کردن عمیق دارید ، در تعیین این قرار ملاقات دریغ نکنید. نتیجه لبخند تازه تری است که مطمئناً از آن لذت خواهید برد.

بهترین دندانپزشک اصفهان با سابقه ای درخشان خانم دکتر فاطمه حیدری در خدمت شما می باشد. drf-heydari.ir

, , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
سفید کننده دندان و سفید ماندن آن چگونه است؟
نوشتهٔ بعدی
آیا می توان دندان های چسبیده را درست کرد؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست